Zamknij

EPLF i MMFA? Tajemnicze skróty na opakowaniach podłóg i podkładów

Producenci zarówno podłóg jak i podkładów pod panele niejednokrotnie szczycą się członkostwem w zagadkowych dla konsumenta organizacjach jakimi są EPLF i MMFA. Kolorowy logotyp na opakowaniu pozornie niewiele znaczy, a jednak członkostwo w tych dwóch stowarzyszeniach powinno być dla konsumenta wyraźnym sygnałem, że producent na bieżąco się rozwija i ulepsza swoje produkty w celu zapewnienia ich najwyższej jakości.

 

Wybieramy podłogę laminowaną

Podłogi laminowane są niezwykle popularne. W 1989 roku na rynek trafiła pierwsza laminowana, bezpośrednio powlekana podłoga. W ciągu dziesięciu lat produkt ten rozwinął się do pozycji wyznacznika trendów. Laminat układa się szybko i prosto, dostępnych jest wiele indywidualnych wzorów, interesujący jest także stosunek jakości do ceny.

EPLF czyli Europejskie Stowarzyszenie Producentów Podłóg Laminowanych jest z jednej strony platformą informacyjną dla producentów i dostawców, a z drugiej źródłem informacji dla konsumentów i specjalistycznego handlu w celu zapewnienia przejrzystości rynku i doskonalenia wizerunku produktu – podłóg laminowanych.

Członkami Stowarzyszenia są przedsiębiorstwa z różnych krajów europejskich, które na własną odpowiedzialność produkują i zbywają podłogi laminowane. Do związku są przyjmowani tylko producenci, którzy zobowiązują się do zachowania wysokiego standardu jakościowego a także dysponują odpowiednimi technologiami produkcji i zapleczem maszynowym.

Stowarzyszenie przewiduje również członkostwo nadzwyczajne – są to dostawcy przemysłu podłóg laminowanych. Przedsiębiorstwa te pokrywają sobą szerokie spektrum – od dostawców tworzyw drewnianych poprzez producentów papieru, drukarnie dekorów i wytwórców impregnatów aż po producentów maszyn.

EPLF, w stałej współpracy z producentami podłóg, na bieżąco dostarcza informacji oraz rekomenduje wartości parametrów charakterystycznych zarówno dla podłóg jak i akcesoriów podłogowych. Z dokumentów EPLF dowiemy się jakie warunki muszą zostać spełnione przy produkcji, aby była ona uznana za ekologiczną, z jakich warstw powinna składać się podłoga, jak powinna być układana, jakie wartości użytkowe powinna posiadać, jakimi wartościami się kierować wybierając podkład pod panele czy jak pielęgnować podłogę by zapewnić jej trwałość na lata.

 

Wybieramy podłogę winylową

Odpowiednikiem EPLF dla podłóg winylowych jest MMFA  – Stowarzyszenie Producentów Podłóg Wielowarstwowych. Organizacja ta reprezentuje zarówno wiodących producentów LVT w Europie jak i ich dostawców. Jest międzynarodowa platformą wymiany pomysłów oraz doświadczeń, która rozwija się w oparciu o ciągłe badania i wzrost standardów w produkcji podłóg wielowarstwowych.

W dokumentach stowarzyszenia znajdziemy informacje oraz wytyczne dotyczące struktury podłóg LVT, podkładów pod panele winylowe, sposobów montażu tych podłóg oraz ich konserwacji.

 

Jednak nie takie tajemnicze

Warto zwracać uwagę na opakowania. Kolorowy logotyp z dopiskiem ‘member of’ w przypadku EPLF i MMFA stanowi  wyznacznik jakości i gwarancję, że wybrany produkt spełnia najbardziej wygórowane wymagania dotyczące swojej kategorii. Producenci chwaląc się członkostwem w tych stowarzyszeniach  zapewniają o ciągłym rozwoju swoim oraz partnerów w Europie.

 

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email