Zamknij

Jaka podłoga do pokoju z aneksem kuchennym?

Podłoga do pokoju z aneksem?

W 2017 roku aż 80% ofert na rynku pierwotnym stanowiły mieszkania z aneksem kuchennym. Jaka podłoga będzie najlepsza do pokoju z aneksem?

Dlaczego aneksy kuchenne są tak popularne.

Z jednej strony kuchnia połączona z pokojem to oszczędność metrów kwadratowych, a każdy metr kwadratowy to spory wydatek, zwłaszcza, że ceny mieszkań ciągle rosną. Z drugiej strony to kwestia mody i zmieniających się przyzwyczajeń. Zyskujemy przecież przestrzeń sprzyjającą wspólnemu spędzaniu czasu, kuchnia – to od zawsze najlepsze miejsce spotkań, a ponadto otwarcie pomieszczeń daje nam poczucie większej przestrzeni. Co jeszcze? Kuchnia już dawno przestała być po prostu roboczą przestrzenią. Dziś jest traktowana na równi  z pokojem dziennym, tworząc wspólną otwartą przestrzeń dzienną.

Połączenie kuchni z pokojem wymusiło zmianę w podejściu producentów mebli czy sprzętów AGD. Pojawiły się bardziej wydajne wyciągi, a wyciszenie lodówek czy zmywarek zaczęło być równie ważne co ich klasy energetyczne. Nie mniejszą wagę, producenci przykładają do designu. Dziś nie jest niczym niezwykłym, że producent sprzętu AGD otrzymuje najwyższe nagrody za design swoich produktów, do tej pory zarezerwowane dla bardziej związanych z tą sferą branż.

podłoga w pokoju z aneksemPostawiło to również wyzwania przed producentami podłóg. Częste mycie, tłuszcz, narażenie na bezpośredni kontakt z wodą wymagają, aby podłoga była wodoodporna.  Intensywne użytkowanie wymaga ekstremalnej trwałości podłogi. Z drugiej strony połączenie z pokojem dziennym powoduje, że zwracamy szczególną uwagę na wygląd i właściwości użytkowe tej podłogi –  chcemy, aby stanowiła spójną całość.

Jaka podłoga do kuchni będzie najlepsza?

Do kuchni możemy wybrać tradycyjnie – płytki, które świetnie sprawdzają się pod kątem praktycznym, ale są zimne w dotyku. Mało kto decyduje się na takie rozwiązanie również w pokoju dziennym.

Idąc za modnym i wciąż aktualnym stylem skandynawskim, chcielibyśmy aby w całym domu na podłodze znalazło się ciepłe i przyjazne drewno – miła w dotyku, naturalna, prawdziwa podłoga. Niestety takie rozwiązanie nie sprawdzi się w kuchni. Podobnie bardzo popularne panele podłogowe, które świetnie sprawdzają się w pokojach dziennych, ale zupełnie nie radzą sobie z wyzwaniami kuchni czy przedpokoju.

Najczęstszym rozwiązaniem jest więc położenie płytek tylko w obrębie aneksu kuchennego i odcięcie się od pokoju profilem podłogowym. Rozwiązanie praktyczne, jednak kompromisowe pod względem wyglądu. Najczęściej chcielibyśmy bowiem, aby przestrzeń pokoju i kuchni stanowiła jedną, spójną całość.

Panele winylowe do otwartej kuchni

Jakiej więc podłogi szukać, aby sprostać wymaganiom otwartej przestrzeni? Podłogi, która pozwoli połączyć pokój, kuchnię i przedpokój. Podłogi która będzie zachwycała designem, będzie miła i ciepła w dotyku, będzie odporna na intensywne użytkowanie i ścieranie, wodo- i plamoodporna. Czy taka podłoga istnieje?

podłoga w pokoju z aneksem kuchennym, podłoga w kuchni, panele winylowe do kuchni

Polska marka Arbiton wprowadziła w tym roku na rynek panele podłogowe, których rdzeń oparty jest na naturalnych minerałach skalnych – HD MINERAL CORE. Panele te spełniają wszystkie wymagania stawiane przed nowoczesną podłogą. Są ekstremalnie trwałe i wytrzymałe.  Posiadają klasę użyteczności 33 co pozwala na ich użytkowanie nawet w intensywnie eksploatowanych przestrzeniach komercyjnych.

Panele z rdzeniem mineralnym

W 100% wodoodporne, idealnie nadają się do kuchni. Kolory drewna wybrane przez  A.Design Studio pozwalają na modne i przytulne zaaranżowanie przestrzeni.

Winylowe panele podłogowe z mineralnym rdzeniem to również idealne rozwiązanie nad ogrzewanie podłogowe, w porównaniu do podłogi drewnianej to nawet 1000 zł oszczędności w jednym sezonie grzewczym.

panele winylowe jako podłoga do pokoju z aneksem kuchennym

Urządzając mieszkanie kierujemy się w równym stopniu designem co właściwościami użytkowymi materiałów i urządzeń. Podłogi Arbiton stanowią idealne połączenie tych cech i zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników podłogi. Szukając rozwiązań na lata, bo przecież podłogi nie wymienia się często, bierzemy pod uwagę wszystkich jej użytkowników w tym małe dzieci czy zwierzęta domowe, dlatego Arbiton przetestował swoje podłogi w najbardziej ekstremalnych warunkach  – w codziennym życiu!

ZOBACZ TAKŻE:

PODŁOGA DLA DZIECKA Z ALERGIĄ

TRENDY W PANELACH PODŁOGOWYCH

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email