Zamknij

Wiosenne trendy podłogowe, które musisz znać.

Blisko połowa Polaków w ubiegłym roku przeprowadziła remont domu lub mieszkania.

Spośród nich 46% osób skoncentrowało prace na wykończeniu podłóg uwzględniając najnowsze trendy. Dlatego warto poznać trzy najnowsze trendy podłogowe, które pomogą stworzyć ekonomiczne i modne wnętrza.

Po pierwsze jasne dęby

Producenci tej wiosny postawili na naturalne, jasne dęby, które będą stanowić idealne tło dla dowolnej aranżacji. Afirmax z początkiem marca zaprezntował kolekcję 10 decorów paneli winylowych w kolorach dębowych. Cztery kolory są zupełnie nowe, opracowane przez zespół projektowy ze Studia A.Design. Inna marka podążająca za trendami– Arbiton również rozwinęła ofertę. Do swojej oferty włączyła dwa kolory dębowe w kolekcji Liberal oraz aż trzy w kolekcji Amaron. Wszystkie nowości to naturalne, jasne kolory dębu o fakturze do złudzenia przypominającej naturalne drewno. Jasne kolory dębowe na podłodze nie zdominują wnętrza. Będą stanowić idealne tło zarówno dla wnętrz skandynawskich jak i glamour.  Podłoga w naturalnym kolorze dębu komponuje się także ze ścianami w zdecydowanych, nasyconych kolorach. Będzie stanowić ciekawy kontrapunkt dla obecnego koloru roku czyli ciemnego granatu, lub modnej od kilku lat butelkowej zieleni.

Po drugie winyle

Podłogi winylowe szturmem zdobywają serca Polek i Polaków. Trudno się nie zachwycić produktem, który do złudzenia przypomina drewno naturalne, a jednocześnie ma wszystkie zalety płytek, czy gresu a także ma trendy w swoim DNA. Podłogi winylowe to jedne z najpraktyczniejszych powierzchni na rynku – łatwe w utrzymaniu czystości, wodoodporne i jednocześnie banalnie proste w montażu. Na rynku są już jednak dostępne podłogi z rdzeniem mineralnym, które charakteryzują się znacznie większą wytrzymałością, a dzięki stabilności rdzenia może być układana nawet w najbardziej nasłonecznionych pomieszczeniach, do 200m2 bez dodatkowej dylatacji. Podłogi LVT są całkowicie wodoodporne, mogą zatem być układanie nawet w kuchniach i łazienkach. Charakteryzują się niskim oporem ciepła, stanowią więc idealny materiał do zastosowania na ogrzewanie podłogowe. Podobnie jak podłogi drewniane są ciche i ciepłe, a przy tym bardzo wytrzymałe. Doskonale sprawdzają się nie tylko w domach ale także w obiektach użyteczności publicznej

Po trzecie jodełka

Trendy jodełka Wembley Oak Herringbone
Wembley Oak Herringbone

Niegdyś zdobiła eleganckie europejskie kamienice i podmiejskie posiadłości. Dziś może zaistnieć w każdym mieszkaniu. Od mniej więcej dwóch lat na targach wnętrz w Mediolanie króluje tzw. jodełka –  system układania podłóg pod kątem od 45 stopni względem ściany. Dotychczas to klasyczne rozwiązanie było zarezerwowane wyłącznie dla parkietów i podłóg z desek. Tegoroczną nowością firmy Decora są panele winylowe Arbiton z kolekcji Amaron, które są pierwszą w Polsce podłogą winylową z mineralnym rdzeniem przeznaczoną do montowania w tzw. „jodełkę”. Udało się ją stworzyć dzięki specjalnym zamkom, które umożliwiają ten specyficzny rodzaj montażu. Podłoga ułożona we wzór jodełki to dostępny  sposób na przemycenie do wnętrza luksusu i elegancji – niezależnie od tego, jaki styl aranżacji wybierzemy. To ponadczasowy wzór, który z pewnością nie wyjdzie z mody przez co najmniej następną dekadę.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email