Zamknij

Ogrzewanie podłogowe – od czego zacząć?

Ogrzewanie podłogowe tak jak i cały dom wymaga solidnych fundamentów.

To od nich zaczynamy budowę. Fundamenty to coś na czym się nie oszczędza, gdyż od ich trwałości i jakości zależy cała dalsza budowa. Podobnie przy układaniu podłogi najważniejszy jest jej fundament – czyli podkład. Od niego zależy późniejszy komfort użytkowania podłogi, sprawne ogrzewanie podłogowe, czy stopień wyciszenia.

 

Podkładom podłogowym poświęcamy zwykle w sklepie najmniejszą ilość czasu. Klienci skupiają się głównie na wizualnej stronie podłóg – ich kolorach, deseniach i fakturach. W dalszej kolejności rozważają właściwości użytkowe. Z doświadczeń polskich sprzedawców wynika, że podkład podłogowy jest najczęściej na samym końcu listy zakupów. Wybór podkładu najchętniej zrzucamy na samych sprzedawców, prosząc jedynie by „nie był zbyt drogi”.

multiprotec 1000 podkład podłogowy
multiprotec 1000 podkład podłogowy na ogrzewanie podłogowe

Tymczasem to właśnie od podkładu zależy czy panele będą tak dobre jak obiecuje producent.

Dobry podkład pod panele to wydatek nawet rzędu 30 zł/m2. Dlaczego warto tyle w niego zainwestować?

Od niedawna dostępne są na rynku podkłady PUM (poliuteranowo-mineralny). Gwarantują one najlepsze na rynku wyciszenie pomieszczenia (są do 30% cichsze od tradycyjnych podkładów). Są także bardziej wytrzymałe na nacisk, dzięki czemu chronią podłogę, ale przede wszystkim dzięki bardzo  niskiemu  wskaźnikowi  oporu cieplnego nadają się idealnie do położenia na ogrzewanie podłogowe.

Według badań „Underfloor Heating Market” firmy badawczej Global Market Insights rynek  ogrzewania podłogowego wzrośnie do 2025 roku z obecnej wartości wynoszącej ponad 5,5 mld USD do ponad 9 mld USD. – mówi ekspert marki Arbiton, produkującej podkłady PUM Multiprotec 3w1. –  To oznacza, że rynek będzie się rozwijać w tempie minimum 7% rocznie. Dlatego dynamicznie inwestujemy w technologię podkładów, które idealnie nadają się na ogrzewanie podłogowe. – dodaje.

Podkłady Multiprotec mają najniższy na rynku współczynnik oporu cieplnego.

Oznacza to, że doskonale nadają się na ogrzewanie podłogowe i realnie obniżają koszty związane z ogrzewaniem. Multiprotec 3w1 to także jedyne na rynku podkłady premium, które łączą w sobie 3 zintegrowane elementy – podkład, folię i taśmę łączącą. Tak zaprojektowany produkt sprawia, że system stanowi szczelną barierę paroizolacyjną.

 

Ogrzewanie podłogowe to bardzo duży wydatek. Jeśli je planujemy zadbajmy by było możliwie jak najefektywniejsze. Tylko najlepszy podkład podłogowy zapewni komfort użytkowania ogrzewania podłogowego. Dobry podkład jest gwarancją podłogi cichej, bezpiecznej i efektywnej w zakresie ogrzewania podłogowego. Dlatego na podkładach podłogowych nie wolno oszczędzać.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email